• Półautomatyczne i automatyczne stacje montażowe
  • Kompletne linie montażowe i technologiczne
  • Testery szczelności z systemem etykietowania
Start » Aktualności » Innowacyjność

19.06.2015 – Robert Tomasiewicz inwestorem roku

Inwestor Roku

Inwestor Roku
(fot. Paweł Topolski)

„Brak wykwalifikowanych specjalistów na rynku pracy to główny temat przewijający się podczas XV Forum Gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Uczestnicy dyskusji panelowej zastanawiali się, jak skutecznie łączyć szkolnictwo zawodowe z oczekiwaniami pracodawców. Tradycyjnie przyznano nagrodę Inwestora Roku w Tarnowskim Klasterze Przemysłowym. Laureatem tegorocznej edycji został Prezes Zarządu elPLC Sp. z o.o. – Robert Tomasiewicz.” Nagrodę wręczali: europoseł Adam Szejnfeld, Prezdydent Tarnowa Roman Ciepiela oraz Prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego Rafał Działowski.

Pełna informacja: http://tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Robert-Tomasiewicz-inwestorem-roku

Galeria zdjęć: http://www.tarnow.pl/Galeria/Galeria-Biznes/Galeria-Biznes-2015/XV-Forum-Gospodarcze-Malych-i-Srednich-Przedsiebiorstw

Fotografia ilustrująca – Paweł Topolski | tarnow.pl

Produkujemy maszyny różnorodne i uniwersalne

Bogactwo operacji przetwórczych lub montażowych w przemyśle maszynowym, elektrotechnicznym i samochodowym stwarza liczne problemy w postaci konieczności tworzenia wyspecjalizowanych automatów, testerów, setek wymiennych narzędzi. Pokrywamy zapotrzebowanie na tego rodzaju sprzęt. Istotną cechą tworzonych przez nas maszyn jest łatwa przezbrajalność. Jeśli tylko jest to możliwe uwzględniamy możliwość operowania referencjami, które klient wprowadzi w przyszłości.
Czytaj dalej

Nowoczesne systemy wizyjne

Współpracujemy z liderami w branży systemów wizyjnych takimi jak: Cognex®, SICK, GeoVision. W budowanych przez nas maszynach i urządzeniach korzystamy z różnych aspektów systemów wizyjnych takich jak rozpoznawanie kształtu czy koloru, rozpoznawanie znaków alfanumerycznych, wykrywanie ruchu. Mamy ogromne doświadczenie w integracji takich systemów z układami sterowania, sterownikami PLC, począwszy od prostej komunikacji na linii czujnik wizyjny (kamera) – sterownik.
Opracowujemy i instalujemy systemy telewizji nadzorczej (CCTV) na liniach technologicznych. Nasze systemy oparte na oprogramowaniu GeoVision, pracują na liniach lutowania, gdzie potrzebna jest obserwacja transportu pod kątem ewentualnych zatorów. Operator czy lider linii ma stały podgląd obrazu z kamer i opcję archiwizacji.

Dostarczamy kompletne linie montażowe i technologiczne

Nasza praca w tym zakresie obejmuje projektowanie i budowę linii od podstaw, modernizację istniejących linii, modernizacja fragmentów linii, rozbudowa itp. Na liniach mogą znajdować się stanowiska takie jak: testery wysokociśnieniowe, prasy hydropneumatyczne, stacje smarujące, stacje testujące parametry fizyczne, stacje znakowania i systemy trackability (pastylki RFID, znaczniki).

Automaty dla przemysłu elektrotechnicznego

Mamy spore osiągnięcia w automatyzacji produkcji w branży elektrotechniki, gdzie często występują czynności nużące dla człowieka, a wymagające dużej powtarzalności i precyzji.
Zbudowaliśmy między innymi automat frezerski. Maszyna ta służy do frezowania bolców i tulejek, używanych w produkcji gniazd i wtyków elektrycznych. Wyposażona jest w obrotowy stół z wrzecionami, umożliwiający automatyczne frezowanie z podawaniem i odbieraniem bolców (tulejek). Sterowanie maszyną w trybie ręcznym i automatycznym, odbywa się przy użyciu pulpitu sterowniczego z dotykowym panelem operatorskim i zestawem kontrolek.

Specjalistyczne maszyny dla branży samochodowej / automotive

Przemysł samochodowy to interesujący obszar wykorzystania różnorodnych rodzajów maszyn takich jak: praski, stacje montażowe automatyczne, półautomatyczne i ręczne, testery, zgrzewarki, nitownice. Specjalizujemy się w budowie testerów szczelności opartych na pneumatyce Edwards, FESTO, SMC i aparatach pomiarowych ATEQ (rożnego typu). Testery szczelności wykorzystywane są szeroko przy produkcji chłodnic, różnego rodzaju zbiorniczków, obudów narażonych na działanie czynników zewnętrznych.

Szczotkarka z autokompensacją zużycia szczotek

Przy realizacji stanowiska czyszczenia rotorów dla firmy zakładów Delphi w podwarszawskim Błoniu, zetknęliśmy się ze zjawiskiem typowym przy obróbce mechanicznej – zużyciem narzędzia. Narzędziem w tym przypadku są szczotki metalowe, które poprzez odpowiedni docisk powodują skrawanie pewnej niewielkiej ilości materiału z powierzchni. Uzyskuje się dzięki temu pożądane wykończenie powierzchni komponentu (w tym przypadku rotora). W miarę upływu czasu, szczotki ulegają zużyciu i zmieniają się parametry docisku.
Czytaj dalej

Innowacyjność w integracji z perspektywy własnego doświadczenia…

Z doświadczenia, jakie zdobyła firma „elPLC” przez ponad 8 lat działalności na rynku mechatroniki, budowy maszyn i automatyki przemysłowej, wiem, że istotnym czynnikiem konkurencyjności na polskim rynku jest innowacyjność. Przez te lata, kiedy budujemy kompletne linie i stanowiska montażowe, sięgaliśmy początkowo po uznane i sprawdzone technologie, ale z czasem konkretne zastosowania wymusiły opracowanie prototypowych rozwiązań, które znajdują przychylność klientów.
Czytaj dalej